Комунальне підприємство
Південно-Західні
тепломережі
Хмельницький
вул. Шухевича 17/1
Хмельницький
Колл-центр 0800-50-39-06
067-383-55-79 (аварійно-диспетчерська служба)
067-238-38-67 (розрахунковий центр)
Оформлення субсидій

Для призначення субсидії потрібно подати заяву відповідної форми і декларацію.

Отримати бланки можна безкоштовно і надаються вони у разі звернення громадянина безпосередньо до органу надання субсидій. Але їх також можна роздрукувати з сайту Міністерства соціальної політики .Заповнивши ці форми, можна відправити їх поштою на адресу місцевого управління соціального захисту населення (адреси управлінь вказані на сайтах регіональних органів виконавчої влади, а також на сайті Міністерства соціальної .Також документи можна подати уповноваженій посадовій особі виконкому місцевої ради територіальної громади або у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) територіальної громади. Вони протягом трьох робочих днів передадуть заповнені документи структурному підрозділу з питань соціального захисту населення. Можна також заповнити бланки в електронному вигляді і надіслати їх електронною поштою.

Призначення субсидії у всіх випадках вирішується безпосередньо органами соціального захисту населення на підставі поданих документів […] процедура відбуватиметься у 10-денний термін.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:

на опалювальний сезон з 01 жовтня по 30 квітня;
на неопалювальний сезон з 01 травня по 30 вересня.

Право на субсидії не мають ті хто:

  • здійснив покупку квартири, земельної ділянки, транспортного засобу (крім мопеда або причепа), товарів довгострокового використання на суму понад 50 тис. грн одноразово протягом року, що передує року звернення за субсидією;
  • має банківський депозит у сумі понад 100 тис. грн;
  • здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тис. грн;
  • декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною;
  • має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці;
  • не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;
  • має авто, якому менш ніж 5 років з дати випуску;
  • має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з дати випуску;
  • не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного.

Норма житла, на яку призначається субсидія для централізованого та індивідуального опалення(теплопостачання)- 13,65 кв.метра опалювальної площі на одну особу та дадатково 35,22 кв.метра на домогосподарство.

Постановою, яка регламентує призначення житлових субсидій, визначено, що субсидія на понаднормову площу розповсюджується лише в одному випадку – якщо до складу домогосподарства входять непрацюючі непрацездатні особи (особи з інвалідністю, пенсіонери, діти). У таких випадках субсидії на понаднормову площу, як і в попередні опалювальні періоди, будуть нараховані автоматично на підставі інформації про склад домогосподарства та про соціальний статус його членів.

У наданні субсидії відмовлять, якщо площа квартири перевищує 130 м2, площа житлового будинку – 230 м2.При призначенні субсидій не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності, або розташовані у сільській місцевості й отримані у спадщину.

Для користування послугами з постачання гарячої води норма споживання становить: 1,6 куб.метра на одну особу на місяць.

Звертаємо увагу, що з 1 травня 2021р. завершився процес монетизації субсидій.

Всі субсидії розраховуються і виплачуються громадянам виключно в готівковій формі.

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 р. №841.

Постанова Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 р. №62.