Для призначення субсидії потрібно подати заяву відповідної форми і декларацію.
Отримати бланки можна безкоштовно і надаються вони у разі звернення громадянина безпосередньо до органу надання субсидій. Але їх також можна роздрукувати з сайту Міністерства соціальної політики .Заповнивши ці форми, можна відправити їх поштою на адресу місцевого управління соціального захисту населення (адреси управлінь вказані на сайтах регіональних органів виконавчої влади, а також на сайті Міністерства соціальної .Також документи можна подати уповноваженій посадовій особі виконкому місцевої ради територіальної громади або у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) територіальної громади. Вони протягом трьох робочих днів передадуть заповнені документи структурному підрозділу з питань соціального захисту населення. Можна також заповнити бланки в електронному вигляді і надіслати їх електронною поштою.
Призначення субсидії у всіх випадках вирішується безпосередньо органами соціального захисту населення на підставі поданих документів […] процедура відбуватиметься у 10-денний термін.
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:
— на опалювальний сезон – з 01 жовтня по 30 квітня;
— на неопалювальний сезон – з 01 травня по 30 вересня.
Право на субсидії не мають ті хто:
- здійснив покупку квартири, земельної ділянки, транспортного засобу (крім мопеда або причепа), товарів довгострокового використання на суму понад 50 тис. грн одноразово протягом року, що передує року звернення за субсидією;
- має банківський депозит у сумі понад 100 тис. грн;
- здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тис. грн;
- декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною;
- має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці;
- не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;
- має авто, якому менш ніж 5 років з дати випуску;
- має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з дати випуску;
- не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного.
Норма житла, на яку призначається субсидія для централізованого та індивідуального опалення(теплопостачання)- 13,65 кв.метра опалювальної площі на одну особу та дадатково 35,22 кв.метра на домогосподарство.
Постановою, яка регламентує призначення житлових субсидій, визначено, що субсидія на понаднормову площу розповсюджується лише в одному випадку – якщо до складу домогосподарства входять непрацюючі непрацездатні особи (особи з інвалідністю, пенсіонери, діти). У таких випадках субсидії на понаднормову площу, як і в попередні опалювальні періоди, будуть нараховані автоматично на підставі інформації про склад домогосподарства та про соціальний статус його членів.
У наданні субсидії відмовлять, якщо площа квартири перевищує 130 м2, площа житлового будинку – 230 м2.При призначенні субсидій не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності, або розташовані у сільській місцевості й отримані у спадщину.
Для користування послугами з постачання гарячої води норма споживання становить: 1,6 куб.метра на одну особу на місяць.
Звертаємо увагу, що з 1 травня 2021р. завершився процес монетизації субсидій.
Всі субсидії розраховуються і виплачуються громадянам виключно в готівковій формі.
Постанова Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 р. №841.
Постанова Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 р. №62.